Bota

Rëndohet situata nga Covid-19 në Itali, shënohen 10 viktima dhe 1,907 raste të reja

19:23 - 18.09.20 gsh

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një rritje e numrit të viktimave dhe të infektuarve me Covid-19 në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 1.907 të infektuar, ndërsa raportohet për 10 viktima.Nga rajonet në Itali, Lombardia vijon të regjistrojë më shumë raste, rreth 224 persona të prekur me COVID-19, më pas vjen Campania (208), Lazio (193), Sicilia (179) dhe Veneto (176).

Autoritet e shëndetësisë raportojnëdhe 853 të shëruar nga virusi.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.