Foto-galeri

Në fotografi, si duket mëmësia në vende të ndryshme të botës

22:13 - 06.10.20 Gazeta Shqiptare

Lidhja më e fortë midis dy krijesave të gjalla në këtë botë është lidhja midis një nëne dhe fëmijëve të saj.Nënat kanë rolin më të rëndësishëm në jetën e fëmijëve të tyre, dhe ato janë të pranishme për fëmijën e tyre pavarësisht të gjithave.

Mihaela Noroc është një fotografe rumune që vendosi të heqë dorë nga gjithçka dhe të udhëtojë nëpër botë. Ajo e bëri misioni të fotografonte gra të ndryshme dhe të shfaqte disa nga historitë e tyre të pabesueshme.

Fotografja kaloi nëpër më shumë se 50 vende dhe arriti të fotografonte amësinë. Ajo ishte mahnitur nga dashuria midis një nëne dhe fëmijës së saj dhe vendosi të ndajë historitë e nënave në të gjithë botën.

Më poshtë gjeni disa nga fotografitë e shkrepura nga fotografja e talentuar:

 

Tokio, Japoni

Malet Ande, Peru

Reikjavik, Islandë

Kolkota, Indi

Bahir Dar, Etiopi

Itali

Teheran, Iran

Amsterdam, Holandë

Portugali

Moldavi

Tel Aviv, Izrael

Rio de Janeiro, Brazil

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.