Kosova

Albin Kurti rezulton pozitiv me Covid-19

09:53 - 28.10.20 gsh

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, Albin Kurti është infektuar me COVID 19. Lajmin e ka bërë me dije vetë Kurti me anë të një postim në Facebook, ku shkruan  se parmbrëmë i janë shfaqur shenjat e para, ndërsa ditën e djeshme është testuar pozitiv.Postimi i plotë:

Të nderuar anëtarë të Lëvizjes e qytetarë të Republikës,

Parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim.

Gjithë të mirat,

Albini.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.