Bota

Variantet e reja të COVID-19/ Britania e Madhe mbyll kufijtë për 1 muaj, Johnson: Test negativ për ata që duan të hyjnë në vend

19:06 - 15.01.21 Gazeta Shqiptare

Britania e Madhe ka marrë një vendim ekstrem për të mbyllur të gjitha kufijtë për 1 muaj që nga e hëna.



Frika nga variantet e reja të COVID-19 kanë bërë që Britania e Madhe mos rrezikojë më dhe të mbyllë të kufizojë udhëtimet nga vendet e tjera.

Johnson në një deklaratë për mediat tha se kjo është një tentativë për t’u mbrojtur nga rreziku i varianteve të reja që po shfaqen dita-ditës dhe nuk janë identifikuar ende plotësisht.

Prej të hënës në orën 04:00 të mëngjesit e për një muaj Britania e Madhe nuk lejon asnjë qytetar të hyjë në vend pa një test negativ ndaj COVID-19 jo më të vjetër se 72 orë, ndërkohë që kufijtë konsiderohen të mbyllur me gjithë botën.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.