Bota

Covid-19 në Itali, shënohen 299 viktima dhe mbi 11 mijë raste të reja

18:13 - 24.01.21 gsh

Autoritetet shëndetësore në Itali konfirmuan 299 viktima nga koronavirus në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar 11,696 raste të reja, nga 216, 211 teste të realizuara.Numri i pacientëve që kanë humbur jetën që nga fillimi i pandemisë sipas Ministrisë është 85,461 viktima.

Ndërkohë rajoni me numrin më të lartë të rasteve vijon të jetë Lombardia me 1,375 të prekur, ndjekur nga Emilia Romagna me 1,208 të prekur, Campania me 1,069 dhe Lazio me 1,056 raste të raportuara me koronavovirus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.