Aktualitet

Pas Kosovës, Lajçak udhëton në Serbi për të takuar Vuçiçin: Do të bisedoj se si të përparojmë me dialogun

16:29 - 19.09.21 gsh

I dërguari special i BE, Miroslav Lajçak pas Kosovës do të vizitojë Serbinë. Lajçak do të takojë Vuçiçin për të gjetur mundësi se si mund të përparojë dialogu.Që nga ardhja e Kurtit në pushtet, Kosova ka qenë strikte në kërkesat e saj dhe për më tepër në takime dialogut ia ka zënë vendin debatet dhe konfliktet.BE po përpiqet të gjejë një zgjidhje mes Kosovës e Serbisë, por përpjekjet kanë qenë pa rezultat. 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.