Kryesore

Covid-19 në Maqedoninë e Veriu/ Regjistrohen 525 raste të reja, rritet numri i viktimave në 24 orë

16:07 - 24.09.21 gsh

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 525 raste të reja nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.Ndërsa ISHP, njofton se humben jetë gjatë këtyre orëve edhe 18 viktima të tjera.

Nga qytetet Kumanova dhe Tetova  së bashku me kryeqytetin Shkup kanë numrin më të lartë të infektimeve.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.