Kryesore

Rama takon kryeministrin e Holandës në selinë e OKB dhe jep lajmin: Rutte në Shqipëri më 10 nëntor, rikonfirmon mbështetjen për integrimin

16:44 - 24.09.21 gsh

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me homologun e tij të Holandës, Mark Rutte, në selinë e OKB.Në një postim në ‘Facebook’, shoqëruar me foto nga takimi, Rama jep lajmin se kryeministri holandez do të vizitojë Shqipërinë më 10 nëntor për të rikonfirmuar, siç thekson kryeministri shqiptar, mbështetjen për negociatat.

 “Në selinë e OKB me kryeministrin e Mbretërisë së Hollandës, Mark Rutte, i cili do të vizitojë Shqipërinë në 10 nëntor, për të rikonfirmuar mbështetjen e plotë të Hollandës për nisjen formale të negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian”, shkruan kryeministri Rama.

  • foto galeri

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.