Bota

COVID-19 në Itali/ Regjistrohen 2,985 raste të reja dhe 65 humbje jete në 24 orët e fundit

17:24 - 28.09.21 gsh

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 2,985 raste të reja me koronavirus. Mësohet se fatkeqësisht 65 persona kanë humbur jetën.Nga të dhënat e një dite më parë, në Itali u identifikuan 1,772 infeksione. Mësohet se shkalla e pozitivitetit është 0.9%, nga 1.4% një ditë më parë.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, deri më tani kanë humbur jetën 130.807 persona, ndërsa 5,105 njerëz u shëruan.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.