BOTA

Gruaja që mund ta “bindë” Vladimir Putin të tërhiqet

14:49 - 23.03.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Miqtë e partneres “sekrete” të Vladimir Putinit, Alina Kabaeva, po i luten asaj që të shkojë në Moskë për ta bindur presidentin rus që t’i japë fund luftës, ndërsa ajo përballet me dëbimin nga Zvicra.
“Mikeshat e Alinës po i luten që të shkoi te Putini dhe ta bindë atë të përfundojë luftën”, tha një burim për PageSix., teksa me tej shtoi, “ai nuk duket se po dëgjon askënd, por ndoshta ai mund ta dëgjojë atë. Putini është i rrethuar nga unaza sigurie.

Alina thotë se nuk e di nëse mund të arrijë tek ai, dhe edhe nëse e bën ajo nuk e di nëse do të jetë në gjendje të dalë përsëri për të qenë me fëmijët e tyre”.

Në fillim të këtij muaji PageSix raportoi se presidenti rus dyshohet se ka fshehur të dashurën e tij dhe fëmijët e tyre në vendin neutral evropian.

Kabaeva, një fituese e medaljes së artë olimpike, thuhet se ka katër fëmijë, dy djem dhe vajza binjake,me Putinin, 69 vjeç, megjithëse të dy nuk e konfirmuan kurrë asgjë zyrtarisht.

Fëmijët dyshohet se kanë lindur në Zvicër dhe të gjithë kanë pasaporta zvicerane, sipas një burimi, i cili na thotë se Kabaeva, 38 vjeçe besohet të ketë pasaporta me një numër emrash dhe kombësish të ndryshme.

Alina_Kabaeva-putin1 Alina_Kabaeva-putin alina-1 (1) alina-1 alina alina-1-1 alina-10 alina-9 alina-8 Deputy Chairman of State Duma Committee for Youth Affairs and member of United Russia party Kabaeva listens to Russia's PM Putin speaking at parliament at State Duma in Moscow alina-6 alina-4 alina-3 alina-2
<
>
Deputy Chairman of the State Duma Committee for Youth Affairs and member of the United Russia party Alina Kabaeva (L) listens to Russia's Prime Minister Vladimir Putin speaking at parliament at the State Duma in Moscow April 20, 2011. Putin said on Wednesday that Russia was emerging powerfully from the global financial crisis but must reduce its reliance on energy and raw materials to see off external threats to its economy. REUTERS/Alexander Natruskin (RUSSIA - Tags: POLITICS) - GM1E74K1MAX01


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.