Kryesore

Finalja e 25 Majit/ Mbërrin në Tiranë trofeu i ‘Conference League’! (FOTO)

19:44 - 21.05.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Më datë 25 maj, e gjithë vëmendja e futbollit europian do të jetë e përqëndruar në Tiranë tek finalja e Conference League mes Romës dhe Feynoord. Interesi nga të dyja tifozeritë është maksimal ndërsa tashmë kanë nisur të ndjehen ethet e së mërkurës.
Së fundmi, FSHF njofton se në Tiranë ka mbërritur edhe Kupa e Conference League, e cila duket shumë bukur në sfondin e qendrës së Tiranës. Kujtojmë se Conference League është një risi për Europën pasi është hera e parë që zhvillohet një kompeticion i tillë dhe që historinë e vet nis ta shkruajë pikërisht nga Tirana.

WhatsApp Image 2022-05-21 at 7.34.42 PM (1) WhatsApp Image 2022-05-21 at 7.34.42 PM WhatsApp Image 2022-05-21 at 7.34.43 PM (1) WhatsApp Image 2022-05-21 at 7.34.43 PM
<
>

Sakaq, pritet një atmosferë fantastike në stadiumin Air Albania me tifozët holandezë dhe italianë që janë shumë të interesuar për një vend në tribunat e impiantit modern ndërsa Tirana ka edhe një mundësi të artë promovimi.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.