SPORT

VIDEO/ U sulmua brutalisht pak para nisjes së garës, atleti francez nuk do t’ia dijë për plagët dhe triumfon!

19:31 - 26.06.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Nëse ke dëshirë, mund t’ia dalësh. Shembulli konkret vjen nga atleti francez, Wilfried Happio. Happio u godit në fytyrë nga një person pak minuta para se të fillonte gara, teksa u shpëtua nga trajneri.
Edhe pse me sy të gjakosur dhe në gjendje jo të mirë shëndetësore, ai mori përsipër që të bëhej pjesë e garës, pasi u fashua nga mjekët.

Happio fitoi në garën e vrapimit në kategorinë 400 metra me pengesa, duke mahnitur të gjithë botën. Rasti është shpërndarë në shumë media të ndryshme.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.