OPINION

Bjeru Edi Rama! Pushka top!

14:50 - 20.07.22 ERGYS MERTIRI
GSH APP Get it on Google Play

Edi Rama iu paska rritur rrogat punonjësve të Teatrit të Operas dhe Baletit nga 15 deri në 57 përqind ndërsa nuk ka bërë asnjë rritje për rrogat e punonjësve të Teatrit Kombëtar!
Këta që i përdori si i deshte qefi, që i vuri të brohorasin shembjen e Teatrit, që i vuri të dalin në media e të poshtërohen duke luftuar kundër atyre që e mbrojtën Teatrin, që i vuri të nënshkruajnë peticione të turpshme e të mbeshtesin çdo paudhësi të qeverisë, i trajton sot si leckë pa vlerë, duke i poshtëruar të diferencuar nga kolegët e tyre në TOB.

Në fakt thjesht e meritojnë. Kur i shërben paturpësisht pushtetit duke shkelur dinjitetit tënd e ke hak që pushteti të të shkelë me këmbë.

Bjeru Edi Rama! Pushka top!


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.