BOTA

71-vjeçarja “Gjyshe Jordan” u bë virale në TikTok me talentin e saj në basketboll

09:04 - 05.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Gjyshja 71-vjeçare nga Meksika, e cila u pagëzua me emrin “Jordan”, shënon dhe shkakton delir.
Meksika fitoi një yll të ri basketbolli: Andrea García López. Një video e ngarkuar në platformën TikTok nga nipi i saj tregon zonjën Lopez në fushë në qytetin e vogël e të largët ku ajo jeton, San Esteban Ataclauca, në shtetin Oaxaca.

Videoja tani ka një milion shikime dhe disa përdorues të platformës e kanë quajtur shtatëvjeçaren “Gjyshja Jordan”, duke iu referuar Michael Jordan, një figurë ikonë e sportit.

Në video, zonja Lopez, me flokët e saj gri në dy gërsheta të gjata dhe e veshur me një fund të gjatë, duket sikur rrëzon një mbrojtës pranë koshit përpara se të gjejë hapësirë ​​dhe të shënojë me një rikthim perfekt.

“Gjyshja Jordan” thotë se shpreson të vazhdojë të luajë basketboll edhe për shumë vite në vijim, edhe pse njëri nga gjuri i saj ka filluar t’i bëjë pak telashe.

 

@jcarlossando #basquetbol #nba2k #oaxaca ♬ sonido original – J Carlos Sandoval


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.