BOTA

Piloti regjistron “flotën” e UFO-ve mbi paqësor (Video)

14:39 - 05.08.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Një video e shpërndarë në mediat sociale me sa duket tregon një pilot ushtarak amerikan duke gjurmuar një “flotë” UFO-sh mbi Detin e Kinës Jugore.
Videoja u filmua më 24 nëntor dhe, sipas American Military News, u ngarkua në një faqe interneti për gjurmimin e UFO-ve më 4 dhjetor.

Piloti mund të dëgjohet duke thënë, “Unë nuk e di se çfarë është kjo,” dhe shton: “Kjo është një s*** e çuditshme”. Videoja përfundon me zhdukjen e supozuar të UFO-ve nga ajri, të cilave piloti thotë “iku”.

Ai thuhet se po fluturonte në një lartësi prej 39,000 këmbësh mbi Detin e Kinës Jugore, jo shumë larg Hong Kongut, kur pa dritat.

Pamjet, të cilat zgjasin për 53 sekonda, tregojnë tre grupe me katër drita që fluturonin mbi re në unison dhe që nuk ngjasojnë me asnjë avion të njohur.

Shikoni videon

Më shumë se 40,000 njerëz e kanë parë tani klipin në Twitter, ku u shpërnda nga ChillzTV të martën dhe u debatua gjerësisht.

“Në fillim mendova se ishte reflektimi i xhamit të kabinës… por jo”, shkroi një përdorues në Twitter. “Nuk është në përputhje me këtë. Tani po mendoj, a mund të ketë qenë një stërvitje kundërmasash ushtarake?”

Një tjetër pretendoi: “Duke marrë parasysh se ka miliarda galaktika që përmbajnë miliona yje dhe planetë, është e arsyeshme vetëm se atje ka të tjerë më pak inteligjentë se njerëzit (gjë që nuk kërkon shumë) dhe shumë më inteligjentë se ne”.

Shumë të tjerë ranë dakord që “mbizotëruesit” tanë të huaj kishin mbërritur, duke e hedhur poshtë videon.

Avril Haines, drejtoresha amerikane e inteligjencës kombëtare, sugjeroi muajin e kaluar se ajo nuk do të përjashtonte ekzistencën e jetës jashtëtokësore, megjithëse raporte të tilla mbeten të pakonfirmuara.

Ajo tha: “Ka gjithmonë pyetjen “a ka diçka tjetër që ne thjesht nuk e kuptojmë, që mund të vijë jashtëtokësore?”

Nuk është hera e parë që publikohen pamjet e atyre që dukej të ishin UFO, megjithëse nuk është bërë asnjë deklaratë për pamjen e 24 nëntorit.

Deti i Kinës Jugore është gjithashtu vendi i rritjes së aktivitetit ushtarak kinez, gjë që mund të shpjegojë dritat në video.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.