LAJMI I FUNDIT

A ishte gol i Ronaldos apo i Fernandez? Federata Portugeze kërkesë FIFA-s: Topi u prek nga sulmuesi

13:19 - 29.11.22 K.K
GSH APP Get it on Google Play

Teksa nuk u shfaqa asjë temë diskutimi mbi rezultatin e ndeshjes mes Portugalisë dhe Uruguain, të cilët europianët me shifrat 2-0, e vetmja dilemë ishte goli i parë i luzitanëve.
Bruno Fernandez krosoi një top në zonë dhe ishte Kristiano Ronaldo që e preku lehtë topin që përfundoi brenda në rrjetë. Fillimisht goli iu akordua sulmuesit, ndërsa më pas nga pamjet u vërtetua se devijimi i Ronaldos nuk ishte aq shumë përcaktues për fatin e goditjes në portë dhe u regjistrua si gol i Fernandez.

Por Federata Portugeze e Futbollit do t’i japë FIFA-s dëshmi se Cristiano Ronaldo ka prekur topin dhe kërkon që goli të jetë i jetë i sulmuesit.

Fans all say the same thing as images appear to prove Cristiano Ronaldo DID touch ball for Portugal goal against Uruguay | The Sun


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.