BOTA

Hero edhe jashtë fushave! Lionel Mesi dhuron 3.5 milionë euro për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri

13:18 - 08.02.23 a.d
GSH APP Get it on Google Play

Tërmetet tragjike në Turqi dhe Siri kanë bërë bashkë të gjithë botën pasi qindra persona kanë kontribouar në mënyrë financiare. Një ndër ta është edhe sulmuesi Lionel Mesi.
Sipas raportimeve nga një sërë mediash në Turqi, ylli argjentinas ka shpërndarë ndihma humanitare në vlerë 3.5 milionë euro.

Ai i ka kërkuar fondacionit të tij që të dërgojë ndihma në vendin e tërmetit.

“Fondacioni Leo Mesi” është një fondacion familjar që kujdeset për shëndetin dhe edukimin e fëmijëve nëpër botë dhe vëllai i tij i madh madh i Leos, Matias organizon aktivitetet në partneritet me UNICEF.

PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.