AKTUALITET

Nga sëmundjet e zemrës dhe obeziteti/ Ja disa nga përfitimet shëndetësore nga agjërimi muajit të shenjtë të Ramazanit

08:24 - 23.03.23 a.d
GSH APP Get it on Google Play

Muaji i Ramazanit, i cili filloi sot, më 23 mars, është muaji më i shenjtë i kalendarit islamik.
Ai përfshin përmbajtjen nga ngrënia, pirja, pirja e duhanit dhe marrëdhëniet seksuale, nga agimi deri në perëndim të diellit.

Agjërimi ka nisur më shumë se 1400 vjet më parë, dhe përfitimet që keni në shëndet janë të mëdha.

Kufizimi i marrjes së ushqimit gjatë ditës, parandalon problemet shëndetësore si kolesteroli i lartë, sëmundjet e zemrës dhe obeziteti.

Gjithashtu ndihmon në përmirësimin e shëndetit dhe mirëqenies mendore.

Duke mos konsumuar asnjë ushqim, trupi ynë është në gjendje të përqendrohet në heqjen e toksinave, pasi i japim sistemit të tretjes një pushim.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.