LAJMI I FUNDIT

EURO 2024, formacionet zyrtare/ Nga suspersfida Francë-Holandë te rivalët e Shqipërisë. Sulmuesi i Egnatias është titullar në Beograd

20:00 - 24.03.23 E.D
GSH APP Get it on Google Play

EURO 2024 vazhdon sot fazën kualifikuese me ndeshje shumë interesante që shohin në fushë jo vetëm skuadra pretendente për t’i shkuar deri në fund këtij turneu, por edhe rivalët e Shqipërisë në Grupin E.
Në Pragë ndeshen Republika Çeke me Poloninë, dy rivalët direkt për kualifikimin, ndërsa Moldavia pret në shtëpi Ishujt Faroe në ndeshjen tjetër të grupit.

Sigurisht supersfida e ditës është ajo mes Francës dhe Holandës, dy kombëtare me synime të qarta jo vetëm për të shkuar në turneun final, por edhe për të synuar fitoren e tij.

Në ndeshjet e sotme bie në sy aktivizimi nga minuta e parë i Paulauskas, sulmuesit të Egnatias, në ndeshjen që Lituania luan kundër Serbisë në Beograd.

Panorama Sport

 

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.