Tech

WhatsApp vjen me një mundësi të re për të gjithë përdoruesit

12:19 - 30.09.19 gsh

Aplikacioni që përdoret më shumë nga të gjitha moshat,vjen me risi . Tashmë ne mund të theksojmë fjalën që duam të vihet re më shumë duke ´´trashur´´ tekstin me formatin ´´bold´´. 

Si bëhet kjo ?

Mjafton që përdoruesit të vendosin nga një vijë nënvizimi përpara dhe pas secilës fjalë dhe në këtë mënyrë e gjithë fjala do  të jetë e nënvizuar.Po të vendosim nga një yll ´´asterisk´´ para dhe pas fjalës,do të jetë e ´trashur´ me ´´bold´´.

 

Nëse vendoset simboli ~ në të dy anët, teksti do të jetë me vizë në mes. Tre nga këto simbolet “` në secilën anë të fjalës bën që  të  ndryshohet  fonti.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.