20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 20 Nëntor 1999/ Intervistë nga burgu me djalin vrasës. Unë 14-vjeçari që vrava shokun

07:00 - 20.11.19 Gazeta Shqiptare
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play
  • Dossier

Kongreri i Elbasanit: Si u fshi nga historia?

  • Intervistë nga burgu me djalin vrasës

Unë 14-vjeçari qe vrava shokun

  • Si u mbyll katedralja Katolike në ’67

Femrat “mëkatare” që futën në burg priftërinjtë

  • Pro dhe kundër

Të rikthehet Enveri në Muzeun Kombëtar?

Pak ditë para festës së çlirimit, në tryezat e njerëzve të kulturës dhe historianëve është hedhur dilema e madhe: Çdo bëjmë me bustin e diktatorit? Ta vëmë apo jo në Pavionin e Luftës? Deri dje kishe ende frikë nga një pjesë e opinionit.
  • Firmoset dokumenti: Tani ka eksod të serbëve nga provinca

Meta proteston ndaj deklaratës OSBE.

“Agresori e viktima s’janë njësoj në Kosovë”

“Me keqardhje të thellë jam i detyruar të bëj këtë deklaratë”, nis teksti i qëndrimit zyrtar të Metës për deklaratën që nënshkruan në përfundim të Sanitit të OSBE në Stamboll kryetarët e 54 delegacioneve.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.