20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 26 Nëntor 1999/ Policia bllokon tregun. Interpoli jep listën e mjeteve që kërkohen. Kthehen në Itali makinat e vjedhura

04:00 - 26.11.19 Gazeta Shqiptare
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play
  • Zbulim në prokurorinë e Ankonës

CIA e NATO, armë speciale për UÇK

  • Policia bllokon tregun

Interpoli jep listën e mjeteve që kërkohen

Kthehen në Itali makinat e vjedhura
Ky është vetem fillimi i luftës kundër makinave. Operacionet do të shtrihen në të gjithë vendin gjithnjë në bashkëpunim me interpolet e shteteve të tjera, të cilët kanë dokumentacione të sakta për makinat që ju kanë humbur. Pjesa më e madhe e makinave kane pikërisht prejardhjen nga shteti fqinj. Ndërsa automjete që do të rezultojnë të pazhdoganuara do të derdhin në arkën e shtetit vlerën e doganës dhe gjobën përkatëse

  • Zogu i pafajshëm me tre vjet burg

S’ishte kryengritje por vetëm një miting

  • Marie Kraja
Shqipëria përcjell gruan me zë kristali

Shkrim nga Ben Andoni

Një piano e vetmuar në Operan shqiptare nuk do të nxjerr me tinguj që i dhuronte dikur dora e artistes së shquar Marie Kraja. Paretet e akustikës të TOB-it tashmë do të konservojnë përjetësisht timbrikën, që ka nxjerrë me dhjetra vjet sopranoja e madhe shqiptare e shekullit të XX.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.