Kryesore

Bashkimi Europian i jep çmimin e parë për gazetari investigative gazetares Klodiana Lala

15:43 - 21.10.20 Gazeta Shqiptare

Gazetarja e njohur Klodiana Lala, me një përvojë të gjatë në median televizive dhe të shkruar dhe spektrin investigativ është nderuar sot me një çmim prestigjioz nga Bashkimi Europian.Gazetarja e News24 është vlerësuar me çmimin e parë për gazetarinë investigative për vitin 2019-të. Çmimi është firmosur nga Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, Drejtuesja e BIRN, Kristina Voko dhe kryetarja e jurisë, Albana Kasapi.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.