Kryesore

“Po dalin këngëtarë nga Përputhen”, shpërthen Erik Lloshi: Duhet të arrijnë deri ku i kanë limitet

13:42 - 16.04.21 gsh

Këngëtari Erik Lloshi i ftuar ditën e sotme në emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, u shpreh i revoltuar lidhur me faktin se disa këngëtarë të rinj paguhen sa artistët që kanë punuar prej vitesh.Lloshi la të nënkuptohej se bëhet fjalë për disa konkurrentë të Për’puthen, të cilët i janë futur tregut të muzikës.

“Gjithsecili prej nesh ka hapësirat e veta sikurse dhe ky llumi që mundohen të bëjnë përpara dhe sa më shumë famë. Por problemi është që duhet të arrijnë deri kur i kanë limitet. Disa pronarë lokalesh nate dhe lounge, kur të marrin në telefon thotë shiko se ky që ka dalë tani, që kam më shumë folloëers se ty, kërkon më pak.

Kanë arritur deri aty që del me dikë që është bërë shoë në x televizion, siç është Për’puthen. Po dalin gjysma prej tyre po bëhen këngëtarë dhe bëjnë një klip qesharak. E drejtë është kjo? Nuk është thjesht inat, është e drejta ime me mos shkelur dinjitetin tim artistik, duke kënduar këngën time në mënyrën më të shëmtuar të mundshme. Dhe këtë duhet ta kërkojnë të gjithë ata që nuk ndihen”, tha këngëtari.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.