Bota

Italia regjistron 256 të vdekur nga Covid-19 në 24 orë, ulen rastet e reja por dhe numri i tamponëve

20:35 - 03.05.21 Gazeta Shqiptare

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 5.948 në 121.829 tamponë të kryer. Në shtetin fqinj shohim një ulje të personave pozitivë po ashtu edhe numri i tamponëve është ulur.Ndërsa personat që kanë humbur jetën në 24 orët e fundit janë 256 duke çuar në 121.433 numrin total të personave që kanë humbur jetën që prej nisjes së pandemisë. Të shëruarit janë 13.038 persona.

Pacientët e shtruar në spital janë18.395 persona nga të cilët 2490 janë në terapi intensive.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.