Kryesore

Regjistrohen 1387 raste të reja dhe 81 vdekje në 24 orët e fundit në Greqi

20:30 - 04.05.21 Gazeta Shqiptare

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, EODY, konfirmoi sot 1387 raste të reja me Covid-19. Ndërkohë që 2146 raste u konfirmuan të hënën dhe 134 vdekje.



Në të njëjtën kohë, sipas informacionit të EODY, 783 pacientë janë të intubuar në ICU. Që nga fillimi i pandemisë, 2146 pacientë janë larguar nga ICU.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 349.936. Numri i vdekjeve të reja të pacientëve me Covid-19 të konfirmuara në 24 orët e fundit është 81, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 10,668 vdekje.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.