Kryesore

Hëna e re e majit do të ndikoj më së paku në këto tri shenja të zodiakut

16:15 - 07.05.21 Gazeta Shqiptare

Bëhuni gati të manifestoni, sepse hëna e re në maj 2021, po lulëzon më 11 maj dhe po u sjell të gjitha shenjave të zodiakut një mundësi për të vendosur qëllime të reja dhe për tu përqendruar në qëllimet e tyre.Kjo është mundësia e fundit për të kthyer energjinë hënore në avantazhin tonë para se të fillojë sezoni i parë i eklipsit 2021 – sepse në atë pikë, kaosi do të mbretërojë dhe ne do të duhet të rrimë duarkryq dhe të shohim valët e ndryshimit. Fatmirësisht, kjo hënë e re është e butë dhe shenjat e zodiakut nga hëna e re e majit 2021 ndikohen më pak.

Sezoni i Demit 2021 aktualisht është në aktivitet të plotë, dhe energjia e tij tokësore do të jetë edhe më e fuqishme gjatë hënës së re të majit për shkak të faktit se dielli dhe hëna do të rreshtohen në territorin e Demit. Energjia e zodiakut të Demit është punëtore dhe e përqendruar, por gjithashtu qetësohet dhe zbret në tokë – kështu që na ndihmon të arrijmë qëllimet tona me një qasje më pragmatike dhe më pak të nxituar.

Të gjithë do të ndiejnë energjinë e fuqishme të Demit të kësaj hëne, por nëse jeni një nga shenjat me fat të zodiakut më pak të prekur nga hëna e re e majit 2021, atëherë do të ndiheni edhe më të qetë.

Më poshtë ua sjellim tri shenjat që kanë më pak të ngjarë të ndikohen nga kjo energji:

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Kjo hënë e re po ju kërkon të kapni frenat dhe të kaloni pak kohë cilësore me veten tuaj së pari. Para se të bëni përparim serioz në qëllimet tuaja, është e rëndësishme të jeni në gjendje të qetësoni mendjen tuaj dhe të pastroni programin nga të gjitha detyrat e rëndomta që po ju harxhojnë energji.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Kjo hënë e re në shtëpinë tuaj të aventurave po shkakton një ndjenjë të thellë mrekullie për kënaqësitë dhe misteret më të mëdha të jetës, dhe është koha e duhur që të kënaqni etjen tuaj për njohuri. Filloni të mendoni për edukimin tuaj ose planifikimin e sigurt të një udhëtimi në një vend të largët.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Romanca do të vijë lehtësisht nën këtë hënë, kështu që është një kohë me fat të thuash po në një takim, të jesh pak më përpara me zhurmën tënde, ose të sjellësh një flirt në një marrëdhënie të përkushtuar për të shkundur gjërat.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.