Kryesore

PD do të zgjedhë kryetarin e ri, Kryesia vendos për datën e zgjedhjeve

20:27 - 16.05.21 gsh

Kryesia e PD ka miratuar datën 13 qershor për zgjedhjen e kryetarit. Data u propozuar nga Sekretari i PD, Gazment Bardhi bashkë me afatet për propozimet dhe fushatën.Tashmë prej orës 19:00 është mbledhur Këshilli Kombëtar i cili gjithashtu do të votojë për datën 13 qershor.

Ishte parashikuar që zgjedhjet për kryetarin të mbaheshin më 22 korrik, por duket se ato janë përshpejtuar për 1 muaj më herët.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.