Kryesore

Ish-ministri Bushati: Vendi në KS të OKB përgjegjësi serioze, rezultat i punës së palodhur gjatë gjithë viteve të diplomacisë shqiptare!

20:19 - 11.06.21 gsh

Ish-ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati e shikon si një rezultat të punës së palodhur gjatë gjithë viteve të diplomacisë shqiptare, zgjedhjen sot të Shqipërisë për herë të parë anëtare të përkohshme të KS të OKB.Bushati shkruan në “Twitter” se vendi në OKB është një përgjegjësi serioze.

“Ulja në Këshillin e Sigurimit të KB është një përgjegjësi serioze, politikisht dhe moralisht. Që nga anëtarësimi në KB në 1955, Flamuri i Shqipërisë u zgjodh sot për herë të parë në Këshillin e Sigurimit. Ky është rezultat i punës së palodhur gjatë gjithë viteve të diplomacisë shqiptare!”, shkruan ministri Bushati.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.