Aktualitet

Nga analiza e ’25 prillit’ tek regjistri digjital, ja 5 vendimet e miratuara nga Kongresi i jashtëzakonshëm i PS

21:04 - 12.06.21 Gazeta Shqiptare

5 vendime e propozuara nga Asambleja Kombëtare janë miratuar nga Kongresi i jashtëzakonshëm i PS.Tashmë në PS do të ngrihet një Komision i Posaçëm bashkangjitur analizës për zgjedhjet e përgjithshme të 25 prillit.

Një tjetër vendim është zhvillimi i zgjedhjeve të reja në strukturat vendore të PS si dhe hapja e partisë me një fushatë anëtarësimesh.

Po ashtu në PS tashmë do të funksionojë një regjistër digjital.

VENDIMET E MIRATUARA NGA KONGRESI

 

Miratimi i Vendimeve të Asamblesë Kombëtare të Partisë:

  1. Vendim “Për ngritjen dhe funksionimin e Komisionit të Posaçëm të Analizës për Zgjedhjet e Përgjithshme të 25 Prill 2021”;
  2. Vendim “Për zhvillimin e analizave për rezultatin e zgjedhjeve të përgjithshme të 25 Prillit 2021”;
  3. Vendim “Për zgjedhjet e reja në strukturat vendore të partisë”;
  4. Vendim “Për zhvillimin e fushatës së anëtarësimeve të reja në parti”;
  5. Vendim “Për përfundimin e procesit të ngritjes dhe funksionimit të Regjistrit Digjital të Partisë”;
  6. Vendim “Për miratimin e Kalendarit Politiko-Organizativ të Partisë për periudhën Qershor-Dhjetor 2021”.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.