Aktualitet

Thellohet bilanci i aksidentit në aksin Lezhë-Shkodër, ndërron jetë pasagjerja në motoçikletë (Detaje nga ngjarja)

20:41 - 16.09.21 gsh

Ka ndërruar jetë një nga të plagosurit në aksidentin e ndodhur në aksin Lezhë-Shkodër.Mësohet se ka ndërruar jetë shtetësja L.D. e cila ishte pasagjere në motor.

Drejtuesi i makinës shtetasi me inicialet F.D. 62 vjeç ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Lezhë/Informacion paraprak

Rreth orës 19:30,  në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, në fshatin Dajç,  automjeti tip”  Benz ” është përplasur me një  motoçikletë, ku si pasojë kanë marrë dëmtime dhe janë  transportuar në spitalin Rajonal Lezhë drejtuesi i motoçikletës dhe pasagjeri, ende të paidentifikuar.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.