Kosova

Përfundon procesi i votimit në Kosovë, KQZ: Sot dalin rezultatet e para

19:31 - 17.10.21 Gazeta Shqiptare

Ka përfunduar procesi i votimit në Kosovë. Ora 19:00 ka shënuar dhe mbylljen e vendvotimeve.Qytetarët në këto zgjedhje lokale kanë votuar për kryetarët e rinj dhe përbërjet e reja të asambleve komunale, për 38 komunat e Kosovës.

Në këto zgjedhje plot 1 mln e 855 mijë e 448 votues kishin të drejtë vote.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka raportuar për mediat, se pritet që rezultatet e para të publikohen brenda ditës së sotme.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.