AKTUALITET

Alarmi në Parlamentin Europian/ Grupi famëkeq ‘Wagner’ dërgoi një çekiç “të përgjakur” me vulën e organizatës paramilitare ruse

16:39 - 24.11.22 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Në Parlamentin Evropian ra alarmi teksa u dërgua një çekiç me “vulën” e organizatës paraushtarake ruse ‘Wagner Group’ dhe gjurmë gjaku në dorezën e saj. Kjo ngjarje ka ndodhur menjëherë pas rezolutës së miratuar nga Parlamenti Evropian, mbi bazën e së cilës Rusia është sponsor shtetëror i terrorizmit.
Siç  thekson faqja e PE-së, vare – një armë e njohur e vrasjeve të organizatës – është dërguar në një kuti violine nga “kuzhinieri i Putinit” dhe udhëheqësi i organizatës Yevgeny Prigozhin. Në fakt, një video u postua në Telegram që tregonte një avokat që punonte për udhëheqësin Wagner duke mbajtur një kuti violine në një dhomë të zhveshur dhe duke e vendosur atë në një tavolinë.

Më pas ngre kapakun e kutisë së violinës, duke zbuluar çekiçin shumë të lëmuar të gdhendur me logon e Wagner-it dhe dorezën e lyer me ngjyrë të kuqe, sikur të ishte njollosur me gjak.

 

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.