EKONOMI

“Rama i eksituar për projektin!”- Porti i Durrësit, Salianji: I pëlliste me të madhe atij që i dilte kundër! Ja ku ka lindur afera

16:06 - 24.11.22 K.K
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka ironizuar fjalimin e kryeministrit Edi Rama për projektin e Portit të Durrësit gjatë disutimeve në Kuvend sot në mëngjes.
Nga foltorja e Parlamentit, Salianji tha se Rama fliste “i eksituar për projektin, ndërsa i pëlliste” me të madhe çdo personi që i dilte kundër.

Sipas Salianjit, Porti i Durrësit është shitur në darkën tek restoranti i famshëm i “Nusretit”.

Salianji në Kuvend: Ky jeton në luks të ndërtuar mbi vjedhjen dhe plaçkitjen e qytetarëve shqiptarë. Jeton në supervila të ndërtuar në kurriz të qytetarëve. Merr miliona euro salltanete që dalin nga qytetarët shqiptarë. Vepra e Konicës ishin librat, ndërsa veprat e këtyre prapa janë PPP-të, kanabisit. Ndarja e Shqipërisë në plaçkë për 5 veta.

Me një staturë të caktuar, u bë ujë nga helmi, siç kishte helm ndaj opozitës, nuk u përmbajt. E patë se çfarë gëzimi kishte që po kalonte kjo aferë. E kishte zellin siç e tha, si një gomaricë që po shihte përpara një mrekulli.

I eksituar për atë që shihte, pëlliste me të madhe dhe io drejtohej kujtdo që është armik. E tha pak më parë kolegu, që në Shqipëri nga diskutimet lindin nga tavolinat. Ndërkohë që ne përpiqemi me rrugë institucionale, edhe kjo aferë e Portit të Durrësit nisi nga një diskutim nga një tavolinë, nga tavolina e Nusretit. Ku gjithë qeveria nisi të negocionte dhe t’i ofronte Shqipërinë një investitori. Zanafilla e këtij projekti ka qenë kohë më parë, pikërisht në darkën e Nusretit. Aty është shitur porti i Durrësit. Nëse është një investitor kaq serioz, pse nuk bëhet si kudo? Pse nuk bëhet në territor tjetër kjo në jug.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.