LAJMI I FUNDIT

Disa mënyra si ta karikoni më shpejt telefonin tuaj

17:22 - 18.03.23 m.k
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Ndonjëherë bateria e telefonit tonë mbaron në momentin më të keq të mundshëm dhe ne duhet ta kthejmë atë në jetë sa më shpejt të jetë e mundur.
Edhe pse është e pamundur të rikarikojmë plotësisht telefonin tonë celular në vetëm pak minuta, ka disa mënyra efektive për të shpejtuar procesin e karikimit dhe gjithashtu për ta bërë baterinë tonë të zgjasë më shumë.

Nëse ju gjithmonë ju mbaron bateria, do t’i vlerësoni këshillat e mëposhtme:

Hapi 1. Mbajeni telefonin në temperaturën e dhomës.

Hapi 2. Mos e përdorni telefonin tuaj.

Hapi 3. Përdorni një prizë të rregullt

Hapi 4. Përdorni një karikues të shpejtë në situata emergjente

Mos harroni të kujdeseni mirë për baterinë tuaj. Kështu që:

Mos e karikoni vazhdimisht telefonin tuaj. Është më mirë të lini baterinë tuaj të bjerë nën 20% përpara se ta rikarikoni.

Mos lejoni që bateria të mbarojë plotësisht. Mundohuni të karikoni telefonin tuaj ndërsa është të paktën 5%.

Mos lejoni që telefoni juaj të ngarkohet në 100% për të shmangur konsumimin e baterisë shumë shpejt, pasi bateria mund të bëjë vetëm një numër të caktuar ciklesh karikimi

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.