EKONOMI

“Rama do që të kontrollojë bizneset”/ Ervin Salianji për Panorama TV: Po goditet sektori i prodhimit të birrës. Qeveria po avantazhon importuesit

13:31 - 23.03.23 m.k
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka folur për Panorama TV në lidhje me sulmet e kryeministrit Edi Rama ndaj biznesit privat.
Salianji u shpreh se Rama po godet prodhimin e birrës në vend duke avantazhuar prodhuesit dhe duke dëmtuar markën shqiptare në rajon dhe botë.

 “Shqetësimi i Edi Ramës është nëse biznesi i lidhur me median avancon dhe ecën. Ai do biznese që i kontrollon vetë. Shikoni pak sektorin e prodhimit të birrës si është goditur. Si avantazhin importuesin duke goditur prodhimin vendas.

Duke dëmtuar mijëra vende pune dhe markën e Shqipërisë made in Albania nëpër botë apo rajon. Në raste të tjera shikoni si Edi Rama është kujdesur që të largohet çdo biznes ndërkombëtar.

Shikoni pak akuzat e ish kryetarit të Dhomës Amerikane të Tregtisë që thotë që Rama ia hoqi bizneseve amerikane për t’ia dhënë atyre ruse. Goditja te biznesi është në këtë vrazhdë për të kontrolluar elementët që kanë të bëjnë me funksionimin e demokracisë në Shqipëri”, deklaroi Salianji.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.