AKTUALITET

Ilir Meta kujton ndërhyrjen e NATO-s: Aksioni humanitar i dha fund luftës në Kosovë

17:51 - 24.03.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka kujtuar sot 24 – vjetorin e ndërhrjes së NATO-s  kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë.
Me anë të një postimi në Facebook, Meta thotë se para 24 vitesh nuk kishte kohë të festonte ditëlindjen e tij të 30-të, pikërisht për shkak të kësaj situate.

Meta deklaron se aksioni humanitar i NATO-s i dha popullit të Kosovës lirinë dhe i dha fund luftës në Ballkan.

“Para 24 vitesh, unë nuk pata kohë të festoja ditëlindjen time të 30-të.

Kishte filluar ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, për t’i dhënë fund gjenocidit që regjimi kriminal po ushtronte ndaj popullit të Kosovës.

Mijëra gra e vajza të Kosovës ishin viktima të dhunës.

Aksioni humanitar i NATO-s i dha popullit të Kosovës lirinë dhe i dha fund luftës në Ballkan.

Sot në Tryezën e Partisë së Lirisë “Bashkë në luftën kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave në Shqipëri”, fjalimi i Erisës ku ajo citoi Madeleine Albright, më solli ndër mend këto kujtime.

Dëgjojeni mesazhin e Erisës!”

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.