Kronikë

Dyshohet se ka gëlltitur brisqe, i dënuari në burgun e Drenovës dërgohet me urgjencë në spital! Mendohet se…

21:59 - 01.04.23 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Një i dënuar në burgun e Drenovës është dërguar me urgjencë në Spitalin e Korçës, pasi dyshohet se ka gëlltitur brisqe.
Mësohet se 28 vjeçari, Mus Gjauri, pak minuta më parë ka thënë në burg se ka gëlltitur pllaka metalike të dyshuara si brisqe roje. Menjëherë u transportua në spital për të bërë ekzaminimet dhe verifikimet e nevojshme.

Sipas informacioneve, 28 vjeccari është problematik dhe ky mund të jetë edhe një simulim nga ana e tij, pasi kërkon transferimin nga burgu i Drenovës.

Mus Gjauri nga Puka, vuan dënimin për vepra penale të vjedhjes me dhunë dhe mashtrimit. Pritet të kryhen ekzaminimet për të parë gjendjen e tij shëndetësore.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.