Kronikë

Zjarri i rënë pranë drejtorisë së SHISH në Elbasan nuk ka qenë rastësor, zjarrëfikësja nuk u lejua të ndërhyjë! Janë asgjësuar një numër i lartë materialesh sekrete

08:51 - 04.06.23 E.P
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Të tjera detaje kanë dalë rreth zjarrit të rënë pak ditë më parë në Drejtorinë e Shërbimit Informativ Shtetëror në Elbasan.
 

Burime për gazetarin e Panorama TV,bëjnë me dije se zjarri nuk ka qenë rastësor, por i kontrolluar.

Po të njëjtat burime konfirmojnë se makina e shërbimit zjarrëfikës edhe pse u njoftua, nuk u lejua të ndërhyjë për fikjen e zjarrit.

Gjithashtu burime të besueshme brenda SHISH bëjnë me dije se janë asgjësuar një numër i konsiderueshëm materialesh sekrete, informacione si dhe hard disqe të cilat mbanin informacion nga veprimtaria e përditshme e SHISH.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.