AKTUALITET

Ushtria izraelite hedh në erë parlamentin e Hamasit në Gaza – Shikoni videon

16:10 - 15.11.23 E.D
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Ushtria izraelite hodhi në erë ndërtesën e parlamentit të Hamasit në qytetin e Gazës. Siç raportojnë mediat izraelite, ushtria izraelite kreu një tjetër sulm të madh kundër Hamasit. Vihet re se Izraeli ka deklaruar se ka nën kontroll edhe ndërtesa të tjera qeveritare në Rripin e Gazës, përveç parlamentit.
Kujtojmë se të hënën ushtria izraelite pushtoi parlamentin e Hamasit në qytetin e Gazës dhe ngriti flamurin izraelit. Konkretisht, objekti ishte i zënë nga Brigada e 7-të e Blinduar dhe Brigada e Këmbësorisë “Golani”. Në fakt, pushtimi i ndërtesës ndodhi pak para deklaratave të ministrit izraelit të Mbrojtjes Yoav Gallad se Hamasi “humbi kontrollin në Gaza”.

Shikoni videon nga momenti i hedhjes në erë të parlamentit të Gazës:


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.