Kosova

Stoltenberg thirrje Kosovës dhe Serbisë: Përmbahuni nga gjuha dhe veprimet nxitëse që mund të përshkallëzojnë tensionet

13:48 - 14.02.24 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka bërë thirrje që Kosova dhe Serbia “të përmbahen nga gjuha dhe veprimet nxitëse që mund të përshkallëzojnë tensionet në rajon”.
Në një konferencë për media të mërkurën, Stoltenberg ka thënë se zgjidhja është “dialogu i lehtësuar nga Bashkimi Evropian, midis Prishtinës dhe Beogradit”.

Ai i ka inkurajuar palët të angazhohen me mirëbesim. Stoltenberg ka përsëritur po ashtu se si rezultat i sulmeve dhe dhunës që është parë vjet në Kosovë NATO-ja ka shtuar praninë në Kosovë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.