Kryesore

“Ti Shqipëri më jep nder, më jep shqiptar”/ Aktori Mehdi Malkaj përlotet në podium: Ka ardhur koha t’i japim një hu kryeministrit që të mos..

18:22 - 20.02.24 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Aktori i njohur Mehdi Malkaj është përlotur sapo ka nisur fjalën e tij në podiumin e ngritur para Kryeministrisë, gjatë protestës së opozitës. Ai ka bërë thirrje që të mos ketë më grindje, por të vihet zemra para fjalëve. Ai tha se Rama duhet të ikë, se ndryshe”Shqipërisë nuk do t’i mbesë më asnjë copë”.
 

“Kam një kërkesë për ju, meqë jetojmë në momente historike, kam një dëshirë të themi katër vargjet e para të Naim Frashërit. ‘Ti Shqipëri më jep nder, më jep emrin shqiptar, zemrën ti ma gatove plot me dëshirë dhe me zjarr…’

Është moment historik. Duhet secili nga ne të vejë Zemrën, jo fjalën. Nuk ikën Rama, Ramën duhet ta përzëmë. Ik ore qërohu, thyej qafën! Nuk kemi kohë për t’u grindur. Rroftë Shqipëria, se po qe ky në pushtet nuk do mbetet asnjë copë Shqipëri, asnjë shqiptarë se e shet”, tha ai.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.