Kryesore

VIDEO/ I shoqëruar me eskortë makinash dhe me helikopterin në ajër, mbërrin në Shqipëri Aleksandër Vuçiç! Do të marrë pjesë në Samitin e Ukrainës!

10:49 - 28.02.24 a.d
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Ka mbërritur në Shqipëri, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili do marrë pjesë në Samitin e Ukrainës.

Vuçiçin e shoqëron eskorta e tij, por edhe forca të shumta policie.

Mbrëmjen e djeshme ka mbërritur në Tiranë dhe presidenti i Ukrainës, Volodymy Zelenksy, i cili ishte shoqëruar nga një eskortë me masa të rrepta sigurie.

Lideri ukrainas u prit në aeroport nga ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani.

Në Rinas ishin të pranishëm edhe Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Kuvendin, Elisa Spiropali dhe ambasadori ukrainas në Tiranë, Volodymyr Shkurov.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.