BOTA

“Jemi të përgatitur për agresion të mëtejshëm”- Zëdhënësi i Forcës së Mbrojtjes në Izrael: Të bashkuar kundër planit djallëzor të Iranit

11:41 - 14.04.24 E.P
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Forca e Mbrojtjes së Izraelit thotë se është “e gatshme dhe e përgatitur për agresion të mëtejshëm”.
Për Sky News, zëdhënësi i IDF, nënkoloneli Peter Lerner   e quajti mbrojtjen e mbrëmshme të Izraelit si një një “unitet lojtarësh të arsyeshëm kundër planit djallëzor të Iranit”.

I pyetur nëse Izraeli do të përgjigjet, ai thotë: “Është një pyetje shumë e mirë. Ne po shkojmë drejt qeverisë sot, qeveria do të mblidhet më vonë sot dhe ata do të marrin vendimet e tyre dhe do të udhëzojnë ushtrinë në përputhje me rrethanat.”

Sa i takon hapjes së një front i ri në luftën e Izraelit, ai thotë: “Sigurisht që shpresoj që jo, mendoj se duhet të përgatitemi për këtë realitet.”

“Ne po përballemi tani me një tjetër zhvillim në përpjekjet e luftës, ku Irani ka rritur qartë një nivel kundër Izraelit”, tha ai.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.