Kronikë

EMRI/ Përplasi për vdekje 17-vjeçarin teksa drejtonte mjetin në gjendje të dehur, arrestohet 39-vjeçari

14:14 - 21.04.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Policia e Tiranës, ka arrestuar 39-vjeçarin Andi Kullaj, i cili një natë më parë, përpasi për vdekje 17-vjeçarin Isuf Mehmeti, teksa kalonte shumë pranë vijave të bardha në Fushë Krujë.
Mësohet se Andi Kullaj në momentin e aksidentit ka qenë në gjendje të dehur.

Sipas policisë, shkak i aksidentit ka qenë alkooli që kishte konsumur 39-vjeçari dhe shpejtësia e madhe më të cilën po lëvizte.

Kullaj ka kaluar normën e përcaktuar për qarkullimin në zonën e banuar, ku jo shumë larg ndodhet edhe një shkollë 9-vjeçare.

Njoftimi i policisë:

Fushë Krujë

Rreth orës 21:30, në Fushë Krujë, automjeti me drejtues shtetasin A. K., ka aksidentuar me pasojë vdekjen një të mitur 17 vjeç.

Shtetasi A. K. është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme, ndërsa grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.