Kronikë

Nënë e 8 fëmijëve dhe gjyshe e dhjetëra nipërve e mbesave, ndërron jetë në moshën 107 vjeçare gruaja më e vjetër në Peqin

11:37 - 21.04.24 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Gruaja më e moshuar në qytetin e Peqinit, Xhemile Vogli, është ndarë dje nga jeta në moshën 107-vjeçare.
Ajo ishte e mbijetuara e vetme më e moshuar në Bashkinë e Peqinit, e lindur në shekullin e 20 -të dhe humbi jetën në shtëpi këtë fundjavë.

Sipas News 24, 107-vjeçarja ishte nënë e 8 fëmijëve dhe gjyshe e dhjetëra nipërve dhe mbesave.

Po ashtu e moshuara ishte madje ishte bërë disa herë stërgjyshe.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.