Politike

“Bashkëpunëtor i varfërisë së shqiptarëve”, Basha: Rama, autori i situatës së rëndë në të cilën ndodhet Shqipëria

19:50 - 24.01.20 gsh

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një postimi në “Facebook” ka `sulmuar´ kryeministrin Edi Rama, ndërsa e cilëson si bashkëpunëtorë të padrejtësis dhe varfërisë së shqiptarëve.Ndër të tjera, Basha shkruan se Rama është autori i situatës së rëndë në të cilën ndodhet Shqipëria.

“Padrejtësia, varfëria, korrupsioni dhe kriminaliteti kanë shoqëruar Edi Ramën çdo ditë si kryeministër i Shqipërisë!

Edi Rama jo vetëm nuk i ka luftuar një ditë të vetme, por është bërë bashkëpunëtori më i afërt i padrejtësisë, varfërisë së shqiptarëve dhe korrupsionit galopant të ministrave të tij! Ai është autori i situatës së rëndë në të cilën ndodhet Shqipëria.

Edi Rama ka dështuar!”, shkruan Basha.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.