Rajoni

Regjistrohen 155 raste të reja dhe dy viktima nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

18:21 - 07.08.20 gsh

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi 155 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut. Ndërsa 2 pacientë humbën jetën, një nga Shkupi dhe tjetri nga Shtipi.Po ashtu bëhet me dije, se në 24 orët e fundit janë shëruar 127 pacientë.

Në këtë mënyrë numri i të infektuarve me koronavirus ka arritur në 11.554, prej të cilëve 7607 janë shëruar, ndërsa 519 kanë ndërruar jetë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.