Bota

Ish-kryeministri italian: Vaksinimi kundër Covid-19 të bëhet i detyrueshëm

20:52 - 11.08.20 gsh

Ish-kryeministri italian, Matteo Renzi ka bërë thirrje sot që vaksinimi kundër koronavirusit të bëhet i detyrueshëm.“Me gjithçka që kemi kaluar, nëse vaksina vjen, çfarë do të bëjmë? A i lëmë lirinë e zgjedhjes dhe i mbyllim të gjithë në shtëpi për tre muaj të tjerë? Vaksinat nuk janë opsionale: nëse ekziston një vaksinë e vlefshme, do të duhet të jetë e detyrueshme”, u shpreh Renzi.

Komentet e ish-liderit, bien ndesh me ato të kryeministrit Conte, i cili tha të dielën se vaksinimi duhet të jetë i mundur, por jo i detyrueshëm.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.