Shëndet

Përmirësoni shëndetin e mëlçisë duke konsumuar këtë pije

14:40 - 31.03.21 gsh

Mëlçia është shumë më e rëndësishme sesa mendoni. Organi është i vendosur nën mushkëri dhe kryen disa funksione jetësore për trupin e njeriut. Mëlçia është përgjegjëse për pastrimin dhe rregullimin e gjakut dhe largimin e mbeturinave praj tij.Përveç këtyre ka dhe shumë funksione të tjera, prandaj është shumë e rëndësishme ta mbani të shëndetshme. Më poshtë do ju tregojmë lëngun që duhet të pini, i cili jo vetëm do mbajë shëndetshëm mëlçinë por edhe do të ndihmojë në humbjen e peshës.

Si të përgatisni lëngun?

Përbërësit:

Lëngu i tre limonëve

1 filxhan majdanoz të prerë

5 copa selino

6 gota ujë

 

Përgatitja:

Vendoseni lëngun e limonit, majdanozin dhe selinon në një blender dhe përziejini. Pastaj shtoni ujin dhe përziejini sërish. Lëngun detoksikues duhet ta pini 3 herë në ditë. Këtë metodë mund ta përsërisni pas një jave ose 10 ditësh. Do të shihni që rezultatet do të jenë pozitive.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.